Šokio terapija

Šokis - tai gyva kalba, kuria kalba žmogus, tai meninis apibendrinimas, egzistuojantis virš realybės esmės, tam kad pasisakyti žymiai aukštesniame lygmenyje, žmogaus emocijų įvaizdžiais ir alegorijomis. Šokis reikalauja tiesioginio bendravimo, todėl  kad jį pateikia ir priima pats žmogus, o išraiškos instrumentas yra žmogaus kūnas, kurio natūralūs judesiai sudaro šokio medžiagą. Tai vienintelė medžiaga, kokią jis turi ir pats ja naudojasi.

Lina Navardauskienė

null

Šokio terapijos nauda

  • Šokis sąlygoja kontakto tarp jausmų ir judesių suvokimą. Jis yra išraiškingas, leidžia išlaisvinti užslopintus jausmus ir tyrinėti užslėptus konfliktus, kurie gali būti psichinės įtampos šaltiniu. Šokio terapijos užsiėmimų metu padedama suvokti ryšį tarp jausmų ir judesių. Atliekant šokio judesius  sumažina įtampa fiziniame lygmenyje.
  • Lavinamas kūno ir jo galimybių supratimas, praplečiant žinomų judesių repertuarą, lavinant koordinaciją ir harmoningą judesių atlikimą. Tai sąlygoja fizinę ir emocinę sveikatą.
  • Formuojamas teigiamas požiūris į savo kūną pagerina savęs vertinimą. Tai padeda  susidaryti patrauklesnį savo kūno įvaizdį, kas tiesiogiai įtakoja teigiamą savęs ir savojo “aš” vertinimą.
  • Lavinami bendravimo ir socialiniai įgūdžiai., sudarant kūrybiniams ryšiams, įveikiant bendravimo barjerus.
  • „Magiškas ratas“ Formuojami grupinio darbo įgūdžiai, lavinamas gebėjimas bendradarbiauti, naudojant žaidimus, ritmiškų judesių išbandymą, eksperimentavimą su gestais ir judesiais, neverbalinį bendravimą.

Parengė Lina Navardauskienė

Lina Navardauskienė

null

Vienas komentaras apie „Šokio terapija“

  1. Romas sako:

    “Žmogus negali buti laisvas tol,kol nevaldo saves”Šiu zodziu mintis ir yra didziausia gyvenimo esme.Zmogus tik budamas laisvas ir pasitikintis savimi gali kurti,dziaugtis bei myleti.Dziaugiuosi Jusu pasiekimais.Sekmes.

Išsakykite savo nuomonę