Pirmo ir antro kursų medicinos studentų požiūris į papildomą ir alternatyvią mediciną

Apklausa 266 Georgetown medicinos universiteto studentams, besidomintiems jogos terapija, atlikta dėl keletos priežasčių: (1) tai parodo medicinos universiteto studentų požiūrį į alternatyviąją ir papildomą mediciną (APM); (2) tai rodo medicinos studentų susidomėjimą mokymu, norint taikyti (APM). (3) Apklausą sudarė klausimai apie penkioliką APM rūšių. Sąraše buvo meditacija, akupunktūra, aromaterapija, bioelektromagnetinė terapija, biogrįžtamieji ryšiai, chiropraktika, žolelių medicina, homeopatija, hipnozės ir vaizduotės valdymas, masažas, muzika, mitybos papildai, maldos ir dvasinis gydymas, Rolfingas ir gydomasis prisilietimas. Trečiasis punktas leidžia manyti, kad reikalingos IAYT (Tarptautinė jogos terapeutų asociacija) pastangos, kad joga būtų taikoma alternatyvioje ir papildomoje medicinoje (APM).

Didelė dalis studentų į pagrindinius klausimus atsakė teigiamiai: 91% studentų sutiko su konstatavimu, kad “APM apima idėjas ir metodus, iš kurių Vakarų medicina galėtų gauti naudos“. 85% sutiko su teiginiu, kad “ateityje, norint profesionaliai dirbti sveikatos srityje, svarbu žinoti apie APM. Tačiau studentai pastebi daug kliūčių taikant APM metodus. 87% įsitikinę, kad APM praktikavimui yra per mažai įrodymų; 72% pažymėjo kvalifikuotų gydytojų stoką; 63% pažymėjo, kad pagrindinis trūkumas – mažas atlyginimas.

Tik kiek daugiau nei 30% studentų savo pacientams pasiūlytų meditaciją ir paremtų šią priemonę. Apie 20% medicinos studentų norėtų lankyt kursą, kad galėtų rekomenduoti meditaciją pacientams, ir apie 40% norėtų sugebėti kompetetingai perduoti rekomendacijas meditacijos klausimu.

Autoriai: Chaterji, R., Tractenberg, R.E., Amri, H., Lumpkin, M., Amorosi, S.B., & Haramati, A.

Šaltinis: Alternative Therapies in Health and Medicine, 13(1),30-5. Jan-Feb 2007.

Parengė Jūratė Pranevičiūtė

Išsakykite savo nuomonę