Muzikos terapija pagerina smegenų veiklą

Muzikos klausymasis stimuliuoja smegenis ir kūno-proto ryšius, gali atgaivinti kalbos centrų veiklą smegenyse, pagerinti atmintį, eiseną ir koordinaciją.Tyrimai rodo, jog filme Pabudimai (Awakenings) populiariai pavaizduota muzikos terapija, kurios pradininkas Oliveris Saksas, padeda gydyti neurologinius sutrikimus stimuliuojant pokyčius smegenyse. Vis daugiau tyrymų įrodo, kad smegenys turi dideles galimybes atsistatyti. „Iš dalies“, kaip sako Robinas I. Brey, Neurologija Dabar žurnalo vyriausias redaktorius, smegenys yra labai didelis ir komplikuotas tinklas su galimybe keistis ar atsikurti. Ir jei vienos vietos ryšiai yra pažeisti dėl neurologinių ligų, tuomet kiti ryšiai gali būti sukurti – kartais labai kūrybingu būdu“.

Kaip teigia Končeta Tomaino, Beth Abraham ligoninės instituto vadovė, centro, kuris apjungia neurologinius, reabilitacinius ir muzikos-smegenų tyrimus, muzikos terapija stimuliuoja su muzika susijusias smegenų dalis. Pavyzdžiui, žmogui, kuris serga Alzhaimerio liga, smegenų vieta atsakinga už atminties atkūrimą yra pažeista. Muzikinė atmintis, kaip bebūtų, yra susijusi ne tik su pačia muzika, bet ir su aplinka, kuri supo klausantis muzikos. Muzikos klausymasis dėl to  gali netiesiogiai stimuliuoti atminties fragmentų atkūrimą, kurie kitu atveju negrįžta. Galimybė susigąžinti dalį atminties gali paguosti demensija sergančius žmones.

Muzikos terapija taip pat gali pagelbėti sergant Parkinsono liga. Žmonių, kurie serga Parkinsono liga, minčių pavertimo į judesį organizuojanti smegenų vieta yra pažeista. Muzika su stipriais, ritmiškais dūžiais gali stimuliuoti motorinę kontrolę, judesį ir koordinaciją. Tyrimai rodo, jog eisenos mokymas su muzika pagerina Parkinsonu sergančių žmonių vaikščiojimo greitį ir koordinaciją.

Brey taip pat pažymi, jog muzika yra naudinga ir sveikoms smegenims. Daugiau informacijos apie muzikos poveikį sveikatai galite rasti adresu www.bethabe.org/music_institute55.html Klausykitės į sveikatą ;)

musicophilia

Šaltinis: IDEA Fitness Journal, June 2007

Parengė Ignas Zakarauskas

3 komentarai apie „Muzikos terapija pagerina smegenų veiklą“

  1. mida sako:

    viena aisku; nuo senatves vaistu nera,bet kiekvienam zmogui privalu protauti ,sportuoti pagal galimybes,gerti pakankamai skysciu,aprupinti savo organizma vitaminais su maistu,o ne chemijos preparatais ir gyventi lozungu’ privalau’,bet jokiu budu ‘noriu’/cia visiems depresiniams ‘ligoniams’.ligi pat siol manau depresija-tinginiu liga,o ir siaip tas zodis per daznai vartojamas musuose.silpnaprocius reiketu tiesiogiai ir vadinti,bet gink dieve neisbraukti is visuomenes.

  2. justinas sako:

    mildute, matau esi apsiskaiciusi, protinga ir stipri asmenybe. galbut esi perskaicius begale knygu, bet skyrius, kur buvo parasyta apie tolerancija, turbut buvo isplestas is knygos. visokiu yra, bet visokiu ir reikia:)

  3. cree sako:

    zodis depresija reiskia liudesi, o ne kzk mentalini atsilikima ar pan. Vieni zmones yra stiprus ir jie puikiai save gali kontroliuoti, o kiti silpni ir veikiant ivairioms isorinem jegoms jie tiesiog paluzta, nesugeba susitvarkyti be kitu pagalbos… tad manau nevertetu smarkiai liudinciu aka depresuojanciu zmoniu vadinti tinginiais

Išsakykite savo nuomonę