Jogos terapijos projektas

idėjos autorius Ignas Zakarauskas

Jogos terapijos projekto kilmė

Kad kuo daugiau Lietuvoje būtų sveikų ir laimingų žmonių! Tai buvo vienas iš kriterijų dėl ko pasirinkau studijuoti kineziterapiją. Prieš tai 14 metų praktikavau įvairias sporto šakas: šokiai, krepšinis, futbolas, lengvoji atletika. Dėl nuolatinių fizinių krūvių pradėjo skaudėti kelius, iš skausmo būdavo sunku užmigti. Taip pat pradėjo skaudėt ir nugarą. Kažko trūko.

Bendraudamas su pacientais supratau, jog norint pasveikti neužtenka sulopyti, sutvarstyti, pramankštinti, skirti vaistų. Pastebėjau, jog kiekvienam pacientui priklausomai nuo ligos ar pažeidimo būdinga tam tikra emocinė būsena. Kiekviena liga yra verčiau pasekmė, nei žmogaus prastos būklės priežastis. Daug  lengviau šienauti, nei atrasti gyvenimą apkartinusią piktžolę. Stebėdamas šiuos reiškinius pradėjau lygiagrečiai domėtis mokslais, tokiais kaip psichologija, kol galiausiai atradau vieną, kuris viską susieja ir apjungia – joga.

Praktikuodamas jogą sutikau daugybę šviesių žmonių. Norint išsklaidyti mitus ir veikti Lietuvos mastu reikėjo apsijungti. Tuo būdu Vytis Zabulėnas kartu su Inga Urbonavičiene įkūrė Lietuvos jogos asociaciją. Esu dėkingas jiems už tai, kad pasikvietė mane bendradarbiauti. Ir visiems kitiems, be kurių šis projektas nebūtų išvydęs kibernetinės erdvės: internetinių sprendimų komandai “Zone Zoom” bei draugams ir artimiesiems. Vakarų ir rytų išmintis šiame projekte įgavo jogos terapijos vardą.

Joga kartu su ajurveda gali būti didelė paspirtis šiuolaikinei medicinai. Būtų kvaila neigti moderniosios medicinos laimėjimus ir svarbą žmogaus gyvenimui. Tegul rytų ir vakarų išmintis apsijungia vardan žmogaus geresnės sveikatos ir gerovės.

Mūsų šūkis: sveikata, gerovė, laimė

Mūsų misija: jogos terapijos kaip alternatyvaus gydymo metodo pripažinimas, Lietuvos žmonių sveikatinimas ir švietimas per jogos filosofiją ir praktiką, gyvenimo kokybės gerinimas

Vizija: Moderni  21a. alternatyvios medicinos šaka, rytų ir vakarų išminties jungtis, kokybiška jogos praktika, visuomenės pripažintas jogos terapijos centras.

Kviečiame visus modernaus mąstymo žmones prisijungti prie mūsų projekto: idėjomis, darbais, pinigais. Jeigu turite kokių pasiūlymų ar pageidavimų, rašykite adresu info@yogatherapy.lt arba skambinkite telefonu 8-650 84999

Su pagarba,
Ignas Zakarauskas