Gongo garsai ir gyva muzika su Monika Ikasalaite

2013 m. Sausis 16 d., Trečiadienis

Kviečiame šį penktadienį pasiklausyti gongo garsų bei gyvos muzikos su Monika Ikasalaite.

Vieta: Dujotiekio g. 26a.

Laikas: 19:15.

Daugiau informacijos: spauskite ant paveikslėlio apačioje.

Joga ir žmogaus grožis

2013 m. Sausis 7 d., Pirmadienis

Joga – viena seniausių savęs pažinimo ir tobulėjimo sistemų. Prieš daugelį metų, jogai gyveno išvien su gamta. Įvairios praktikos ir gyvenimo būdas leido jiems pastebėti ryšį tarp žmogaus kūno, kvėpavimo, proto, ego ir emocijų. Taittiriya Upanishadoje toks ryšys įvardijamas kaip Pancha maya – penki dalykai, kurie smelkia žmogaus kūną ir ten gyvenančią sielą.

Grožis jogoje suprantamas kaip santykinis dalykas, priklausantis nuo daugelio veiksnių. Dažnai susiduriame su tokiu reiškiniu, jog tas pats objektas skirtingiems žmonėms gali atrodyti skirtingai gražus. Joga - kaip visa apimanti sistema gali padėti suprasti kas žmogui leidžia žydėti, o kas „nugražina“.

Fizinis kūnas – annamaya kosha

Fizinis kūnas – organika, gali būti įtakojama judesiu ir maistu. Dar neteko girdėti, jog būtų atliekama kvapų implantacija. Psichologai pastebėjo, jog gyvūnai ir žmonės vienas kitą traukia arba atstumia daugiausia dėl kvapo. Kai kas pateikia ir skaičius, jog 80%, kvapas lemia kiek sėkmingai bus užmegstas ryšys. Dėl to tiktų pasakymas – sutinka pagal kvapą… Nuotraukoje ar per televizorių žmogus gali atrodyti gražus, bet ar jūs žinote kuo jis kvepia? Geriausi kvepalai – tai sveika oda, o ją sveikatina kraujas. Kvepinti nešvarų kūną, tai – bandyti nuslėpti supuvusių darinių pvz: vaisių skleidžiamą aromatą. Kadangi tai veikia pasąmoningai, anksčiau ar vėliau – grožis nuvys. Ir priešingai, kas tinkamai maitinsis ir judės – sužydės.

Teko girdėti žmogų kalbant, jog moteris pasąmoningai renkasi vyrą pagal kvapą, dėl galimai sveikų palikuonių. Panašiai gali būti ir su vyrų požiūru į rūkančias moteris. Be kvapo žmogui svarbios ir kūno formos – kurios taipogi gali asocijuotis su geresne reprodukcine sistema pvz.: krūtinės forma, plaukų atspalvis – jaunystė, tvirtas stotas – saugumas ir kt. Grožio gali pridėti ar atimti veido mimika, judesiai, kas gali išduoti įvairias žmogaus charakterio savybes ar polinkius. Blogai funkcionuojantys organai gali atsispindėti ne tik akyse, bet ir veido bruožuose.

Kvėpavimas – Pranamaya

Japonų mokslininkai pastebėjo, jog pasikeitus kraujo sudėčiai, pakinta ir kvėpavimas. Žmogus paprastai kvėpuoja tiek, kad patenkintų savo medžiagų apykaitos poreikį. Yra toks posakis, jog galima įsiklausyti kiek žmogus sveria. Taigi žmogus kvėpuoja pagal aplinkybes. Jei jaučiasi prislėgtas – kvėpavimas atitinkamas. Ilgainiui įvairios įtampos pasireiškia atitinkamų raumenų grupių sąstingiu ir pakitusia laikysena. Pakitus laikysenai žmogus jau atgaliniu ryšiu palaiko savo paviršutinį kvėpavimą ir – prislėgtą nuotaiką. Jogai pastebėjo, jog išlaisvinus kvėpavimą ir atkūrus natūralų jo ritmą, sumažėja vidinė įtampa ir raumenų tonusas. Ilgainiui pakinta ir žmogaus laikysena.

Intelektas - Manomaya

Tai apie ką žmogus galvoja ir kalba gali įtakoti kiek jis bus gražus kitų akyse. Galbūt skamba neįtikėtinai, bet neveltui Mis pasaulis konkurse yra tokių rungčių, kuomet leidžiama padiskutuoti. Kai kada žmogus atrodo gražus, bet  „nugražėja“ kai išlaisvina liežuvį. Taip dažniausiai „nusiginkluoja“ valgant, kuomet sunkiau apsimetinėti ir mintys liejasi laisvai. Žmogus pasakoja apie kažką, bet iš tikrųjų tik pristato save. Keiksmažodžiai, vulgarūs žodžiai, anekdotai gali sumenkinti naujos suknios, makiažo, šukuosenos, tvirto sudėjimo ar automobilio galimybes patikti. Žmogaus charakteris ir požiūris gali atsispindėti ir jo elgesyje.

Ego – Vijnamaya

Tai yra tai su kuo jūs save sutapatinate. Jogai tiki, jog egzistuoja absoliutus grožis – Dievas. Kuo žmogus arčiau Dievo, tuo jis gražesnis kitiems. Jei žmogus save  tapatina su kūnu: skrandžiu, lyt. organais ir kt. jis priklausomas nuo jų teikiamų jausmų. Egzistuoja toks posakis – šviesus žmogus. Dažnas pastebi, jog kunigai, vienuoliai atrodo „šviesiai“. Šviesūs dažnai tampa ir mūsų senelių veidai. Ir tai galima paaiškinti pakitusiu požiūriu bei gyvenimo patirtim. Įvairūs personažai iš pasakų ar filmų: prinesės, princai, įvairūs kovotojai pasižymi savybėmis, kurios sukelia dvasinio identiteto jausmą. Būkim šviesūs jau dabar!

Emocijos - Anandamaya

Kaip žmogus jaučiasi yra rezultatas to, apie ką jis galvoja. Sakoma, jog laimingos moterys išteka greičiausiai. Tokių ir paklausa didžiausia. Juokas, gebėjimas šypsotis, reikšti emocijas šokiu,daina, gebėjimas mylėti, džiaugtis ir vertinti tai ką turi – padeda skleistis ir žydėti ir priešingai jų nebuvimas – nuvysti. Nuotraukoje kažkam ji – princesė, tačiau ją pažįstantiems – ragana. Tuo tarpu nuoširdus, doras, paslaugus, mielas pabaisa gali atrodyti gražus.

Egzistuoja skirtingi jogos keliai, mokyklos, kurios praktikuoja skirtingas praktikas. Visos jos daugiau arba mažiau paliečia visas išvardintas sritis. Moralės taisyklės lavina protą, skatinta pozityviai mąstyti. Įvairios valymo technikos, higiena, subalansuota mityba – suteikia švaros. Įvairūs, visas organizmo sistemas paliečiantys judesiai – lavina fizines savybes. Kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai – suteikia energijos bei nuramina protą, kas suteikia didesnį pasitenkinimo jausmą.

Būkit sveiki ir gražūs! ;)

Parengė Ignas Zakarauskas