Menas numirti

2011 m. Birželis 30 d., Ketvirtadienis

Mielai kviečiame į paskaitą “Menas numirti”.

Vieta: Dujotiekio g. 26a., Kaunas.

Laikas: liepos 8 dieną, penktadienį 19val.

Lektorius: Anantara Das.

Atsilyginimas: auka.

Daugiau informacijos: spauskite ant paveikslėlio apačioje.

Žalioji mityba (garso įrašas, V. Boutenko)

2011 m. Birželis 29 d., Trečiadienis

Sveiki,

Kviečiame pasiklausyti Lietuvoje viešėjusios Viktorijos Boutenko paskaitos apie žaliąją mitybą.

Kalba: rusų.

http://www.mediafire.com/?l1srlrztu8bd2gz

Visiems gero klausymosi ;)

Ačiū www.gyvasmaistelis.lt už galimybę pasidalinti šiuo įrašu su jumis.

Joga ir žaliavalgystė (garso įrašas, Satčitananda Das)

2011 m. Birželis 26 d., Sekmadienis

Sveiki,

Kviečiame pasiklausyti jogos mokytojo iš Latvijos Satčitananda Das (Sergej Pavliukevič) paskaitos “Joga ir žaliavalgystė” garso įrašą.

Kalba: rusų.

http://www.mediafire.com/?4js0m3sodg6co65

Visiems gero klausymosi ;)

Ajurveda esant galvos skausmui (Shirah Shool)

2011 m. Birželis 24 d., Penktadienis

Galvos skausmas yra daugiau simptomas nei liga, kurį gali sukelti padidėjęs kraujospūdis, nemiga, susilpnėjęs regėjimas, sinusitas, alkis, anemija, garsios muzikos klausymasis, mokymasis nepakankamai šviesioje patalpoje, emocinė įtampa, persidirbimas, vidurių užkietėjimas ir dujų kaupimasis.  Galvos skausmas Ajurvedoje yra plačiai nagrinėjamas ir vadinamas  shirahshool.

Netinkama mityba ir gyvenimo būdas sutrikdo vata ir kapha došų veiklą. Vatos tėkmę pradeda blokuoti kapha ir sukelia galvos skausmą. Kai skausmas padidėja, vata sutrikdo ir pitos došą: atsiranda deginimo jausmas galvoje, svaigulys, pykinimas ir vėmulys. Vatos došą sutrikdo besaikis šalto, sauso, lengvo ir dujų atsiradimą skatinančio maisto vartojimas; snūduriavimas tarp valgymų; naktinėjimas. Kaphos došą padidina sunkus, aliejingas, saldus ir sunkiai virškinamas maistas; dideliais kiekiais ir dažnai valgant ryžius, pieną, jogurtą, sūrį, pyragus, kremus, pudingus ir riešutus; gyvenimas šaltame ir drėgname klimate; sėdimas gyvenimo būdas; ilgas miegojimas ir persivalgymas. Pitos doša taip pat gali padidėti, jei žmogui būdingi ją apsunkinantys įpročiai: valgymas aliejingo, aštraus, rūgštaus, sūraus maisto; darbas karštame ore, prieš saulę, šalia krosnies ar kitų karštų daiktų, vietų.

Ženklai ir simptomai. Galvos skausmas gali būti susijęs su kaklu ir pečiais. Kai dominuoja vata, skausmas gali būti tvinkčiojantis, aštrus ar skvarbus, kai pita – deginantis.

Vaistai

1.Esant deginančiam pojūčiui, naudokite pastą, pagamintą iš molio ar sandalmedžio miltelių ir rožių vandens.
2.Jei galvą skauda dėl sinusito, tuomet atlikite kvėpavimo garais procedūrą. Į užkaistą vandenį įpilkite šiek tiek acto ir apsidengus medvilniniu audeklu, kvėpuokit. Akis galite apsaugoti uždengdami jas medvilniniais akiniais (gali būti skirti miegojimui). Procedūros trukmė 5-10 min.
3.Su šiltu aliejumi masažuokite kaktą, smilkinius, kaklą ir pečius.
4.Sugrūskite 10-12 juodųjų pipirų ir 10-12 ryžių grūdelių ir sumaišykite su vandeniu (tokio tirštumo, kad gautųsi pasta). Patepkite skausmingą vietą ir palikite 15-20min.
5.Sumaišykite ¼ arbatinio šaukštelio gvazdikėlių miltelių su 1 šaukšteliu cinamono aliejaus. Patepkite skausmingą vietą ir palikite 20-30min.
6.Lygiomis dalimis sugrūskite gvazdikėlius, cinamoną, migdolus ir sumaišykite su vandeniu (pasigaminkite pastą). Patepkite skausmingą vietą ir palikite 30min.
7.Sumaišykite ½ šaukštelio džiovinto imbiero miltelių su pakankamu kiekiu vandens ar pieno, kad gautųsi pasta. Patepkite kaktą ir palikite 30-40min.
8.Pasigaminkite pastos iš 10-12 sugrūstų baziliko lapų. Įdėkite arbatinį šaukštelį džiovinto imbiero ir žiupsnelį gvazdikėlių miltelių. Patepkite skausmingą vietą ir palikite 30-35min.
9.Prieš miegą, su šiltu sezamo aliejum, masažuokite savo rankas ir pėdas.

Mityba ir gyvenimo būdas
Valgykite šiltą ir lengvai virškinamą maistą, virtas ir garintas daržoves, sriubas, daržovių sultis, košes, ruduosius ryžius ir rupius (pilno grūdo) kviečių miltus.
Valgykite vaisius: obuolius, papajas, mango, vynuoges ir kriaušes. Dienos metu tinka: pasukos, salotos, virti ryžiai pagardinti cinamonu, kumino sėklomis ir česnaku arba asafetida. Kad atsiskleistų prieskonių savybės, paskrudinkite juos keptuvėje (naudodami ghi). Kiekvieną dieną galite suvalgyti 5-6 migdolo ar graikinius riešutus ir keletą razinų. Venkite perdirbto, aliejingo, aštraus, šalto ir pasenusio maisto. Nevalgykite jogurto, ypač prieš miegą. Venkite ilgo, nepertraukiamo darbo. Darykite mažas pertraukėles. Pakankamai laiko skirkite miegui. Miegokite tamsiame kambaryje. Jei galvos skausmas atsirado dėl įtampos, prieš miegą išgerkite stiklinę pieno (jei nėra galimybės, vartokite buivolės pieną). Neslopinkit natūralių kūno poreikių (pvz.: tualeto, žiovulio). Venkite ilgo buvimo prieš saulę ir vėjo. Išeidami į lauką pasiimkite skrybėlę, kepurę ar skėtį.

Autorius: Dr. Partap Chauhan.

Šaltinis: Ayurvedic home remedies, 2010m.

Parengė: Ignas Zakarauskas.

Ajurveda esant pieno formavimuisi ir sekrecijai

2011 m. Birželis 3 d., Penktadienis

Mamų maistas po tinkamo virškinimo transformuojamas į ahara rasa, kuri aprūpina medžiagomis visus dhatus (audinius). Nėštumo metu pieno liaukos ir kanalėliai vystosi, kad galėtų gaminti pieną ir jį išskirti. Mamos pienas gaminamas iš esencijos, formuojantis raktai (kraujui). Pirmoji pieno sekrecija ar priešpienis taip pat susiformuoja iš rakta. Pagimdžius pieno liaukos daugiau neauga ir prasideda pieno gamyba.
Dvi problemos, kurios gali iškilti, yra nutrūkusi pieno gamyba ir jo kokybė.

Nutrūkusi pieno gamyba (Stanya-kshya)
Ajurvedos tekstai nutrūkusios pieno gamybos priežastis pirmiausiai priskiria psichologiniams veiksniams: staigioms stiprioms emocijoms, tokioms kaip šokas, nerimas ar depresija. Kitos galimos priežastys:
Psichologinės: Pyktis, sielvartas, meilės trūkumas vaikams.
Mityba: Badavimas, sunkiai virškinamo ar žalingo maisto valgymas.
Gyvenimo būdas: Besaikiai fiziniai pratimai ar seksualiniai santykiai, įtemptas darbas.

Charaka Samhita (Ajurvedos tekstas) rekomenduoja keletą priemonių ir vaistažolių, kurios gali padidinti pieno gamybą. Rekomenduojamas sveikas maistas: šviežios lapinės daržovės, svogūnai ir česnakai, vaisiai, grūdai ir dribsniai. Maisto ruošimui turi būti naudojamas lydytas sviestas (ghi). Taip pat naudinga valgyti vandeningą maistą ir reguliariai gerti pieną. Galima naudoti prieskonius, pasižyminčius saldžiu, rūgščiu ir sūriu skoniu. Sekantys veiksniai  gali padėti padidinti pieno gamybą:

1.2 arbatinius šaukštelius sugrūstų pankolio sėklų įdėkite į puodelį vandens. Po 5 minučių virimo, perkoškite. Per dieną tokio nuoviro išgerkite 3 stiklines.
2.Sumaišykite pusę arbatinio šaukštelio ožragės sėklų miltelių su smulkintų kviečių (dalia) ar ryžių koše. Valgykite tokį patiekalą kiekvieną dieną.
3.Šparagas (shatavari) padidina pieno kiekį ir kokybę. Du kartus per dieną vartokite 1-2 arbatinius šaukštelius džiovintų shatavari miltelių užsigerdami pienu.
4.Įdėkite pusę arbatinio šaukštelio saldymedžio šaknies miltelių į pieno puodelį ir virkite 15 minučių. Paskaninimui galite įdėti cukraus. Vartokite tokį gėrimą 2-3 kartus per dieną.
5.Asafetidos smiltelę sumaišykite su gvazdikėlių nuoviru (vieną arbatinį šaukštelį). Gimus vaikeliui, vartokite 3 kartus per dieną.
6.Vieną arbatinį šaukštelį česnako pastos įdėkite į puodelį pieno ir virkite 15-20 minučių. Paskaninimui galite įdėti cukraus. Vartokite vieną kartą per dieną.
7.Įdėkite vieną arbatinį šaukštelį kumino sėklų į puodelį pieno ir virkite 15 minučių ant mažos ugnies. Vartokite vieną kartą per dieną.

Pieno kokybė
Pieno kokybė paprastai pablogėja esant nesveikai mitybai ir netinkamam gyvenimo būdui. Tokiu būdu padidėja došų tarša. Pieno kokybės priežastimi gali būti sutrikęs virškinimas dėl nesuderinamų produktų vartojimo ar persivalgymo; besaikis sūraus, rūgštaus ir karšto maisto valgymas; natūralių poreikių slopinimas (pvz.: tualeto); suprastėjusi miego kokybė.
Emociniai veiksniai, tokie kaip sielvartas, trauma ar pyktis taip pat išderina došas. Šios sutrikusios došos juda link pieno kanalėlių ir sukelia aštuonių rūšių susirgimus. Jei vaikelis maitinamas šiuo užterštu maistu, jam pasireikš įvairios kūno ligos, susijusios su padidėjusia doša.

Pieno kokybę gerinantys (švarinantys) prieskoniai:
1.Nuoviras iš džiovinto imbiero miltelių.
2.Sriubos, paruoštos su margosa (nimbamedžio) lapais, indiškojo agrasto (amla; amalaki) milteliais, ilguoju, juoduoju pipirais bei džiovinto imbiero milteliais.

Autorius: Dr. Partap Chauhan.

Šaltinis: Ayurvedic home remedies, 2010m.

Parengė: Ignas Zakarauskas.