Ajurveda esant nugaros skausmui (Prishtha-kati School)

2011 m. Balandis 27 d., Trečiadienis

Nugaros skausmas, atsiradęs dėl netaisyklngų kūno padėčių bei netinkamos mitybos, kamuoja daugybę žmonių. Skausmas pasireiškia, kai stuburas netenka savo paslankumo. Skausmą taip pat gali sukelti stuburo diskų pokyčiai, raiščių, raumenų pažeidimai, nervų užspaudimai bei vidaus organų patologijos.
Pagal Ajurvedą, už nugaros skausmą atsakinga - vatos doša.

Kati arba juosmeninė nugaros dalis yra vieta, kur kaupiasi vata. Jos padidėjimas sukelia sąstingį ir skausmą. Įvairios priežastys įtakoja vatos došos padidėjimą kūne, todėl būtina užkirsti tam kelią. Reikia vengti maisto, didinančio vatos došą: šalto, sauso, lengvo, sutraukiančio ir kartaus; sunkiai virškinamo ir dujų kaupimąsi skatinančio; rafinuotų miltų ir baltų ryžių (be luobelės), kuriuose yra mažai skaidulų; per ilgo badavimo (daugiau vienos dienos); organizmo alinimo lėtinėmis ligomis. Papildomi veiksniai: pernelyg didelis fizinis aktyvumas, ilgas sėdėjimas vienoje vietoje, sunkių svorių kilnojimas, traumos, nemiga ir dažnos kelionės.

Ženklai ir simptomai: skausmas ir sąstingis juosmeninėje nugaros dalyje.

Vaistai

1. Į šilto pieno stiklinę įdėkite 2-3 arbatinius šaukštelius asiūklio sėklų luobelių ir vartokite prieš miegą. Gydant vidurių užkietėjimą, toks vaistas gerai išvalo žarnyną (šluota). Vidurių užkietėjimas - viena pagrindinių dujų kaupimosi ir vatos padidėjimo priežasčių.
2. Į šilto pieno stiklinę įpilkit arbatinį šaukštelį ricinos aliejaus ir vartokite prieš miegą. Ricinos aliejus laikomas vienu geriausių vatos neutralizuotoju.
3. Švelniai masažuokite pažeistą vietą su šiltu sezamo aliejum ir uždenkite su medvilniniu audeklu. Po procedūros venkite buvimo lauke ir žvarbaus vėjo.
4. Į įkaitintą garstyčių aliejų įdėkite dvi nuluptas česnako skilteles. Pavirkite aliejuje, kol patamsės ir masažuokite pažeistą vietą.
5. Iš ryto, nevalgius, užsigerdami vandeniu, prarykite du nuluptus česnako pumpurus.
6. Paruoškite nuovirą iš vienos stiklinės vandens, pusės arbatinio šaukštelio kumino sėklų (indiškas kmynas) ir tokio pat kiekio salierų sėklų. Gerkite šiltą nuovirą prieš tai įdėdami žiupsnelį juodųjų pipirų ir kalnų druskos (Himalajų).
7. Į vandens puodelį įdėkite pusę arbatinio šaukštelio kumino, tokį pat kiekį šviežiai sutrinto imbiero ir virkite 15min. ant silpnos ugnies. Vartokite tokią dozę du kartus per dieną.

Mityba ir gyvenimo būdas

Venkite šalto, seno ar kepto maisto; įvairaus šlamšto (junk food); alkoholio, ypač gazuoto, kas sukelia vatos padidėjimą kūne. Valgykite šviežiai paruoštą, šiltą maistą, pakankamai jį sukramtykite (~15 kartų) taip palengvindami jo įsisavinimą. Tinkamas maisto kramtymas gali užkirsti kelią dujų kaupimuisi bei vidurių užkietėjimui. Su maistu vartokite nuo vieno ketvirčio iki pusės arbatinio šaukštelio lydyto sviesto (ghi). Tai nuramins sausos prigimties vatos siautimą. Vakarieniaukite anksti ir venkite sunkaus maisto, taip pagelbėdami maisto virškinimui (naktį metabolizmas aptingsta). Venkite pernelyg didelio fizinio aktyvumo ir skirkite laiko tinkamam poilsiui. Nesedėkite ilgą laiką vienoje padėtyje. Darykite mažas poilsio pertraukėles kas valandą (galite naudoti stuburą nukraunančias padėtis). Įpraskit rytais lengvai mankštintis: praktikuokite jogą, vaikštinėkite, bėgiokite ristele, atlikite tempimo pratimus ir reguliariai masažuokite kūną, taip sumažindami vatos kiekį kūne.

Šaltinis: Ayurvedic home remedies, 2010m.

Autorius: Dr. Partap Chauhan.

Parengė Ignas Zakarauskas

“Dvasinė jaunystė” (garso įrašas, Ananda Čaitanja Das)

2011 m. Balandis 25 d., Pirmadienis

Sveiki,

Kviečiame pasiklausyti Vedų filosofo ir lektoriaus Ananda Čaitanja Das (Aurelijus Piešinas) paskaitos “Dvasinė jaunystė” garso įrašą.

Kalba: lietuvių.

http://www.mediafire.com/?51ffm6lcx6a561d

Visiems gero klausymosi ;)

Hatha jogos seminaras, “Dvi praktikos, kurios pakeis tavo pasaulį”

2011 m. Balandis 18 d., Pirmadienis

Kviečiame visus į Hatha-jogos seminarą kartu su Satčitananda Das “Dvi praktikos, kurios pakeis tavo pasaulį”.

Laikas: gegužės 7, 8 dienomis.

Vieta: Kauno jogos studija, Seinų g. 5, Kaunas.

Kalba: rusų (esant pageidavimui, su vertimu į lietuvių kalbą).

Satčitananda Das svetainė internete www.ananda.lv

SATČITANANDA DAS (Sergej Pavliukevič, Latvija) – Mahatma Devdaso Maharadžo paramparos (perdavimo linija) mokinys, Devraha Satguru Babadži ir Šri Ramanudži Ačarja. Ajurvedos akademijos Latvijoje lektorius bei jogos mokytojas.

Daugiau informacijos: spauskite ant paveikslėlio apačioje.

“Kaip tapti turtingu. Iš kur ateina pinigai” (garso įrašas, Anantara Das)

2011 m. Balandis 17 d., Sekmadienis

Sveiki,

Kviečiame pasiklausyti Ajurvedos specialisto ir lektoriaus Anantara Das (Algis Razminas) paskaitos “Kaip tapti turtingu. Iš kur ateina pinigai” garso įrašą.

Kalba: lietuvių.

http://www.mediafire.com/?h09sqe9bh9ms0t1

Visiems gero klausymosi ;)

V. Ždanov apie alkoholį

2011 m. Balandis 17 d., Sekmadienis

Atsisiųskite vertingos informacijos apie alkoholį (pdf. formatu). Galite skaityti naudojant monitorių arba atsispausdinti kaip knygą. Pasidalinkite šiomis žiniomis su kitais ;)

http://www.mediafire.com/?b9bvbotmff3hftd