Priklausomybė nuo šokolado, sūrio, mėsos ir cukraus

2010 m. Rugsėjis 27 d., Pirmadienis

Kiekvienas iš mūsų nuo mažens valgėme įvairų maistą. Kartais mes svarstome, jog tam tikras maistas mus traukia natūraliai, iš prigimties. Pagal Ajurvedą (seniausią pasaulyje mediciną), potraukis tam tikram maistui priklauso nuo došos (apspręsto ir gyvenimo eigoje svyruojančio tipo, ydų sankaupos). Pavyzdžiui, vatos tipo žmonės gali mėgti sausą maistą, pitos - aštrų, rūgštų ar sūrų, kaphos - sunkų. Pagal jogos sistemą, sustiprėjus intuicijai, žmogus gali jausti, koks jam maistas palankus ir reikalingas.

Egzistuoja produktai, kurie veikia kaip narkotinės medžiagos, ir po kurio laiko žmogus tampa nuo jų priklausomas. Pavyzdžiui, šokoladas, sūris, mėsa ir cukrus. Kai vėl užsinorime tų produktų, sugalvojame pasiteisinimą, kodėl taip darome. Taip veikia psichologinė gynyba. Pripažindami sau, jog negalime to kontroliuoti, mes sukeltume įtampą.

Siūlome pasižiūrėti Neal Bernard paskaitą apie priklausomybę nuo šokolado, sūrio, mėsos ir cukraus. Paskaitoje palaikoma veganiška idėja (puoselėjanti vegetarišką maistą be pieno produktų). Sakoma, jog pienas, jo produktai (lydytas sviestas ghi) - praktikuojančių jogą maistas. Taip pat jį rekomenduoja ir Ajurveda. Reikėtų skirti tai, kas tinka praktikuojančiam jogą kaip sistemą ir gyvenimo būdą, ir tai, kas to nedaro. Pagal Ajurvedą, kiekvienas maistas gali būti vaistas arba nuodas, priklausomai, kaip žmogus tai naudoja. Už sveiką ir laimingą visuomenę! ;)

Parengė Ignas Zakarauskas

Vedinė psichologija. Vyrų ir moterų psichologija. Aktyvus ir reaktyvus dėmesys, Ruslan Naruševič (Latvija)

2010 m. Rugsėjis 8 d., Trečiadienis

Sveiki,

Kviečiame pasiklausyti vedų psichologo ir astrologo Ruslan Naruševič (Latvija) paskaitos “Aktyvus ir reaktyvus dėmesys” garso įrašą.

http://www.mediafire.com/?e7yfw6ekcid67z1

Kalba: rusų.

Visiems gero klausymosi ;)

Vedinė psichologija. Vyrų ir moterų psichologija. Ledi ir džentelmenų pasimatymai, Ruslan Naruševič (Latvija)

2010 m. Rugsėjis 6 d., Pirmadienis

Sveiki,

Kviečiame pasiklausyti vedų psichologo ir astrologo Ruslan Naruševič (Latvija) paskaitos “Ledi ir džentelmenų pasimatymai” garso įrašą.

http://www.mediafire.com/?8jnq8bunzahbvgp

Kalba: rusų.

Visiems gero klausymosi ;)

“Prisilietimas per žodį, muziką ir šokį”

2010 m. Rugsėjis 2 d., Ketvirtadienis

Kviečiame visus “prisiliesti per žodį, muziką ir šokį”.

Nauja pradžia… Sezono atidarymo šventė.

Vieta: Dujotiekio g. 26a., Kaunas

Laikas: 18val.

Daugiau informacijos: spauskite ant paveikslėlio apačioje.

Dr. Partap Chauhan paskaitos “Pirmieji sveikatos žingsniai” garso įrašas.

2010 m. Rugsėjis 2 d., Ketvirtadienis

Paspaudę nuorodą apačioje, galite atsisiųsti Dr. Partap Chauhan paskaitą “Pirmieji sveikatos žingsniai”.

Kalba: anglų, su vertimų į lietuvių. Vertė Aurelijus Piešinas.

http://www.mediafire.com/?o43tz8iay470wqx

Aprašymas: Ayurbaby programa. Nuo ko pradėti norint susilaukti sveiko vaikelio. Besilaukiančių mamų sveikata. Sveikatos pagrindai kūdikystėje, ankstyvoje vaikystėje ir paauglystėje (mityba, dienos režimas). Kaip palaikyti ir išsaugoti sveikatą iki žilos senatvės. Kaip išsaugoti ir palaikyti jaunystės, gyvybės šaltinį – odžas.

Visiems gero klausymosi ;)