Jogos stovykla Nidoje 2008 08 18-22

2008 m. Rugpjūtis 29 d., Penktadienis

Gražią rugpjūčio 18d. popietę į Kuršių neriją patraukė pirmosios jogos stovyklos Nidoje dalyviai. Į stovyklą žmonės vyko iš įvairių Lietuvos kampelių: Vilnius, Kaunas, Prienai, Klaipėda. Įsikūrę jaukiuose „Rasytės“ poilsio namuose, visi nekantriai laukė stovyklos atidarymo:).

Buvo ir vėluojančių, bet šis pasakojimas ne apie tai:). Per atidarymą stovyklautojai išklausė jogos saugos instruktažą ir pirmą kartą drąsiai vienas su kitu susižvalgė. Pasidabinę stovyklos atributika, su šypsena veide, trumpam visi išsiskirstė. Kažkas jau buvo užmatęs (užuodęs) „Skanumėlio“ kepyklėlę. Kai kam net gi pasisekė tą dieną šviežios duonos gauti.

Už stovyklos pasisekimą didžiausią atsokomybę prisiėmė guru trio Vytis, Giedrius ir Ignas. Naujai „įšventinti“ mokiniai atrodė pasiruošę priimti dovanas (tikriausiai jautė, jog nuobodžiauti neteks:). Pirmu smuiku tą dieną užgrojo Vytis, pravedęs seminarą „Sveikos gyvensenos ugdymas ir propagavimas pagal jogos mokymą“. Seminaro metu žmonės gavo žinių apie jogos naudą sveikatai, susipažino su paslaptinguoju krikščioniškuoju jogos aspektu. Ar teko kada girdėti, jog egzistuoja krikščioniška malda motinai žemei? Vytis citavo seną šaltinį, kuriame Jėzus kreipiasi į angelus kaip į gamtos stichijas. Vienas angelas – saulės. Antras – vandens. Trečias – vėjo. Norint būti sveikiems, reikia su visais jais susidraugauti. Tokiu būdu stovyklautojai buvo paraginti pasinaudoti Nidoje visomis trijomis terapinėmis formomis: saule, oru ir jūros vandeniu. Įdomu buvo išgirsti ir apie Jėzaus siūlomas technikas, kurios labai panašios į praktikuojamas jogų. Žinant, jog Jėzus keliavo po Indiją, tai neturėtų stebinti.

Vakare visi susirinko į paplūdymį išmėginti Goltiso gydančio impulso sistemos. Pirma diena – impulsas kojoms. Įspūdingai atrodė laiptai, pilni besimankštinančių jogos entuziastų:) Pačioje laiptų viršūnėje dirigavo Giedrius, taip įkvėpdamas kitus. Vėliau dauguma pajuto turį kojas („sveikinausi su kiekvienu laipteliu”:). Tą vakarą vainikavo Igno paskaita apie „Širdies ir kraujagyslių sveikatą“. Klausytojai galėjo iš kitos pusės pažvelgti į šį svarbų reiškinį ir sužinoti apie alternatyvius problemos sprendimo būdus. Visi mielai juokavo, kas gurkšnojo arbatą, šnekučiavos – pirmas susipažinimas įvyko;).

Džiugu, jog tarp stovyklautojų buvo keturi mažyliai. Mamų ir tėčių ryžto manau pavydėjo ne vienas:). Mažyliai ne tik nuolat šypsojos, bet ir jogą kartu su tėvais praktikavo.

Antra diena, kai kam – pirma savarankiška kelionė prie jūros (keli ieškodami trumpesnio kelio – paklydo, kiti šerną miške sutiko:). Susirinkę prie jūros, stovyklautojai atidžiai stebėjo nosies valymo procedūrą. Vėliau laukė iškyla su gidu ir žolelių guru Maryte. Keliavom pamariu, kopom, klausėm įdomaus pasakojimo, valgėm. Valgėm ką radom, įvairias uogas, žoleles, gėlių lapus (visi savo noru:). Pažinom daug įvairių augalų, jų naudą sveikatai. Įsikūrę ant kopų, klausėmės Marytės paskaitos apie sveiką mitybą. Grįžę, iš to ką radom pasigaminom blynų, sriubos, salotų, deserto. Kai kam žolelių valančios savybės pasireiškė:)

Vakare laukė antroji Goltiso gydančio impulso dalis – pečių lankas. Žmogaus kūnas – idealus treniruoklis. Tai stovyklautojai patyrė ant savo pečių. Kaip visada nenuskriaustas liko ir pilvas:) Atlikus Cha Cha praktiką, maudytis buvo šilta. Pavakarieniavę visi smalsiai klausėsi įdomių pasakojimų iš Indijos (įspūdingos nuotraukos ir dar įspūdingesni komentarai:). Naktį visi ramiai miegojo, tuo tarpu „kažkas prie lango kriuksėjo“.

Trečia diena – šlapia, nuotaikinga:) Ryte ,kaip jau tapo įprasta, energijos pasikrauti visi prie jūros rinkos. Kadangi daugumai trūko fizinio krūvio, nusprendė vakarines pratybas iškeisti į pasikarstymą ant skersinio. Kas norėjo, gavo vertingos informacijos apie kaulų sveikatą. Lijo… dviračių žygis buvo atidėtas neribotam laikui. Stovyklautojai nosies nenukabino ir visi draugiškai susėdę, žiūrėjo filmą „Paslaptis“. Galiausiai nusprendėm ryžtis žygiui. Geltonais apsiaustais pasipuošę, ant plieninių žirgų išjojom. Lijo… Kopėm į aukščiausią Kuršių Nerijos kalną. Vaizdai viršukalnėje nuostabūs. Rūkas nuklojo jūrą ir marias, tačiau tai reginio negadino, priešingai, atrodė paslaptingai ir „kitaip“.

Vakare norintys klausėsi Andrėjaus Siderskio pasakojimo apie jogą. Ignas papasakojo apie kvėpavimo pagrindus ir pranajamų pritaikymą specialiais atvejais: padidėjęs kraujospūdis, nerimas, galvos skausmas ir kt. Kaip ir po kiekvienos turiningos dienos, laukė saldus miegas.

Ketvirta diena – ištverminga. Rytas prasidėjo nuo archajiškų jogos technikų. Pasikrovę energijos, išsiruošėme į žygį kanojomis po kuršių marias. Kai kam pasisekė plaukti su katamaranu:) Mėginimas susidraugauti su vandens ir oro angelu nebuvo lengvas. Šauni galimybė pamatyti mirusias kopas, švyturį, retą augmeniją, išmokti dirbti komandoje. Už iškyla likome dėkingi „Irklakojis“ komandai.

Diena tuo nesibaigė ir visi prie jūros susirinko. Išnaudodami paplūdymio smėlio privalumus atlikome paskutinę, ketvirtą gydančio impulso dalį. Saulė, jūra, gaivus oras… Mokyklos kiemelyje Ignas pakvietė į sveikos nugaros mokyklą, kur buvo galima išmokti įvairių su nugara susijusių dalykų. Vakare norintys susirinko į jau pamėgtą kino salę:), kad sužinotų apie didingą vandens paslaptį.

Penktadienis – stovyklos uždarymas, savarankiškos praktikos pradžia. Po rytinio jogos seanso ir karštos jogos 23 :) susitikom trumpam, kad ir vėl išsiskirtume. Mielai pasišnekučiavom, pasidalinome įspūdžiais. Džiaugiuos už visus kurie atrado laiko sudalyvauti stovykloje. Ačiū visiems už gerą laiką, už draugystę. Buvo miela dirbti kartu. Dėkoju Vyčiui ir Giedriui, už jų nepriekaištingą darbą, gerą nuotaiką stovyklos metu. Tikiuosi ši stovykla taps tradicija, todėl ir kitais metais su daug kuo pasimatysim. Linkėjimai!

Įspūdžiais iš stovyklos dalinosi
Ignas Zakarauskas