Moters psichiką įtakojantis 11 erogeninių zonų ciklas, vyrų - 30/70% saulės diametro ritmas

2008 m. Birželis 9 d., Pirmadienis

Jau prieš daugelį tūkstančių metų senovės jogai pastebėjo, jog moterų ir vyrų psichologinę būseną įtakoja savaitinis ir mėnesinis ciklai. Ciklų žinojimas gali padėti geriau suprasti save ir aplinkos poveikį. Šias žinias jogai naudojo gydant įvairius psichikos sutrikimus. Dabartiniais laikais tai naudojama ir psichoterapijos seansų metu. Pacientui skiriamos technikos atsižvelgiant į esantį aktyvių centrų ar dominuojančio ritmo pusiausvyros sutrikimą.

svarstykles.jpg

Moterims būdingas 11 erogeninių zonų ciklas, kurį jogai vadina 11 mėnulio centrų ciklu. Kiekvienam centrui būdinga psichologinė, emocinė būsena, kuri dominuoja, kai  vienas iš centrų yra labiausiai aktyvus centras. 11 centrų tai - kaktos plaukų augimo linija, antakiai, skruostų raudonis, ausies speneliai, lūpos, nugarinė kaklo dalis, krūtinė, bambos regionas arba tame pačiame aukštyje esanti vieta nugaroje, klitoris, vagina ir vidinės šlaunų sritys. Taip pat egzistuoja seka, kuria kiekvienas centras dominuoja kas dvi su puse dienos, iš viso 28 dienas ir vėliau visa seka kartojasi iš naujo. Pas kiekvieną moterį ši seka gali skirtis ir paprastai išlieka tokia pati visą gyvenimą, nebent buvo didelis emocinis šokas, kuris galėjo ją pakeisti. Pagal Yogi Bhajan, psicholognė, emocinė būsena yra  susijusi su tam tikro centro dominavimu.

1.Plaukų augimo linija: „Moteris tuo metu yra stabili tarsi siena ir niekas negali jos pajudinti bent per sprindį, ji tikra tuo ka sako ir ką daro.“ Kaktos plaukų augimo linija pasak jogų taip pat susijusi su auros aureole.

2.Antakiai: Moteris yra „lakios vaizduotės, svajotoja ir mėgsta statyti smėlio pilis.“

3.Skruostai: „Kai dominuoja skruostų raudonis, moteris yra beveik praradusi savikontrolę, tai - pavojingas laikas,“  kuomet vyrauja priešmenstruaciniam sindromui būdinga nuotaika.

4.Ausų speneliai: „Ji diskutuoja apie vertę“ ir yra linkusi į apmąstymus.

5.Lūpos: „Bendravimas arba puikus, arba audringas“ ir labiausiai priklauso nuo tuo metu vyraujančios dietos.

6.Kaklo nugarinė dalis: „Moteris ypatingai siekia romantikos, tai toks kvailas metas, kai viena gėlė ar gražus poelgis tiesiog veda iš proto.“

7.Krūtinė: „Kai duominuoja krūtinės sritis, moteris yra gailinti, užjaučianti ir nusiteikusi aukoti, dalinti kitiems nepaprastai daug.“

8.Bambos regionas arba tame pačiame aukštyje esanti vieta nugaroje: „Moteris tuo metu jaučiasi labai nesaugi.“

9.Klitoris ir (10) vagina: Moteris trokšta žmonėtis, kalbėtis, susitikti; tuo metu ji pagrinde linkusi į išorinius dalykus; neauditoriniai gebėjimai: muzika, sportas ir kita veikla tiesiog žavinga.“

11.Šlaunų vidinės dalys: „Moteris yra tvirtinanti ir nori kad viskas būtų patvirtinta: kur, kada.“

Neabejotinai, šis fenomenas yra labai kompleksiškas ir nuotaikos, kurios manoma, jog dominuoja atitinkamai pagal mėnulio centrus gali būti dideliu išbandymu tai įrodant laboratoriškai, nes individuali moterų seka varijuoja skirtingai. Tam tikras sąmoningumo lygis taip pat gali pridėti sunkumų įrodant šį fenomeną.

kitaip.jpg

Vyrams būdingas savaitės ciklas, kitaip dar vadinamas 30/70 ciklu ir turbūt labiausiai susijęs su išskirtinai moterims būdingu 11 centrų ciklu. Pagal Yogi Bhajan, „Vieną savaitę vyrai yra 30% pakilime, kitą 70%. Tai vadinama saulės projekcija. Kartais ji liepsona aukščiau, kartais žemiau. Taip būna visuomet ir tai keičiasi kas savaitę. Vieną savaitę norisi daryti vienus dalykus, kažką valgyti, kažkur eiti, keliauti. Vieną savaitę norisi daryti viską, kitą savaitę esant toms pačioms aplinkybėmis – nieko. Vieną savaitę vyrai gali viską pažadėti telefonu. Kitą savaitę sakyti ne visiems dalykamas, kuriuos praeitą savaitę žadėjo. Tai vadinama saulės diametru, 30/70. Kai vyrai sutinka su daugeliu moterų minčių, jiems būdingas 30% saulės ritmas. Tuo metu moterys gali lengvai pasiekti vyrų pritarimą. Kai būdingas 70% ritmas, moterys gali labai stengtis, bet vyrai jausis esą karaliai“. Atrodo, jog „30/70 saulės diametro ritmas“ yra lengviausias, kurį būtų galima įrodyti ir patvirtinti.

Nesvarbu ar mes laikytume tai tautosaka ar tiesa, Vakaruose, yra aiški koncepcija, jog moterų prigimtis yra daug sudėtingesnė nei vyrų. Moterų 11 centrų ciklas ir vyrų 30/70 saulės diametro ritmas pristato patrauklią idėją tolesnėms studijoms.

Autorius: David S. Shannahoff – KHALSA

Šaltinis: „Kundalini yoga meditation“ 2007

Parengė Ignas Zakarauskas